התקנת PVC לרצפה


התקנה ותחזוקה של PVC לרצפה

מגוון סוגי רצפות

כיום ניתן למצוא בשוק מגוון סוגים של רצפות PVC המיועדות לשימושים שונים: רצפת PVC עבה וגסה המיועדת לתעשייה הכבדה, משטחים תעשייתים נגד החלקה, רצפת PVC מעוצבת לחללי עבודה, משטחים לבתים פרטיים ועוד.

דגמים שונים של PVC לרצפה נבדלים אחד מהשני במגוון פרמטרים: עובי המשטח, אופן חיבור האריחים, עמידותו, הציפוי שלו, גימור מבריק / מט, גימור חלק / נקודות, מרקמים שונים, צבעים שונים ובנוסף הדפסות בהתאמה אישית. מוסדות גדולים מעדיפים כיום רצפת PVC אנטי סטאטית שהינה אופטימלית עבור בתי חולים, מטבחים, מפעלים, שטחי ייצור ועוד. האיכות האנטי סטטית של המשטחים בעצם דוחה אבק ולכלוך.

התקנת PVC לרצפה

התקנה מקצועית

התקנת PVC לרצפה יכולה להיעשות באופן עצמאי או ע"י גורם מקצועי. מאחר ועלות ההתקנה אינה גבוהה בד"כ, שווה בד"כ להיעזר בשירותיו של מתקין מקצועי, אשר יבטיח התקנה נכונה, מהירה ומקצועית.

אחד הדגשים החשובים בהתקנת האריחים הוא מדידה מדויקת של החללים השונים ותכנון מקדים. ככל שמדובר באריחים איכותיים יותר, כך ההתקנה הופכת לקלה יותר. כך לדוגמא קיימים כיום בשוק אריחים המתחברים אחד לשני בצורת "פאזל" ומאפשרים התקנה סופר מהירה ואיכותית תוך שעות.

ברוב המקרים, אין צורך בהכנה מוקדמת של הרצפה הישנה ופשוט ניתן להניח את האריחים החדשים על גבי הרצפה הישנה. כאמור, בדגמים החדשים של PVC לרצפה אין אפילו צורך בהדבקה. פשוט "מניחים והולכים" ובעתיד ניתן אף לנייד את האריחים למשרד חדש או למשטח ייצור אחר.

שימושי נפוצים של PVC לרצפה

אם בעבר נהוג היה לעשות שימוש במשטחי PVC לרצפה אך ורק בחללים תעשייתיים, כיום משטחי PVC שודרגו והותאמו לאינספור שימושים נוספים. זוהי רשימה חלקית של המבנים בהם ניתן ורצוי להתקין רצפת PVC:

מפעלים, חללי תעשייה, משטחי ייצור, מחסנים לוגיסטיים, מוסדות ציבור, מוסדות חינוך, אולמות ספורט, חדרי כושר, מטבחים תעשייתיים, מטבחים פרטיים, מעבדות, מוסדות רפואיים, בתי חולים, גינות ציבוריות, פינות משחק, חדרי ילדים ועוד.

יתרונות בולטים

ניתן למנות מגוון יתרונות בולטים של PVC לרצפה: הגנה מלאה על הרצפה הישנה, מראה חדש ואסתטי, משטחים בטיחותיים מונעי החלקה, מראה נקי (משטחים אנטי סטטיים), חלוקת חללים גדולים לאזורים שונים באמצעות צבעים שונים, רצפה שקטה יחסית, התקנה מהירה, קל מאד לנקות אותם, עלות זולה יחסית, ללא הדבקה.

מעבר לעלות הנמוכה של רצפת PVC, מהירות ההתקנה היא פשוט מדהימה. כיום ניתן להתקין רצפת PVC חדשה תוך שעות ספורות. במקרה של אולם גדול, מדובר ביום התקנה בודד. מהבחינה הזו, רצפת PVC עדיפה על כל החלופות האחרות.

תחזוקה חסכונית

בדומה לפרקטים, ניקיון של PVC לרצפה מתחלק ל2 חלקים:

ניקוי יבש – באמצעות מטאטא או שואב אבק, לאיסוף יסודי של אבק ולכלוכים יבשים.

ניקוי רטוב – או יתר נכון ניקוי לח באמצעות מטלית לחה או מכונת ניקיון / מכונת פוליש מקצועית. ההמלצה הגורפת הינה לא לשפוך כמות מים גדולה על גבי המשטחים, למרות שבמקרה של אריחי PVC איכותיים, אין שום בעיה לשפוך כמויות גדולות של מים, שכן האריחים מתחברים אחד לשני בצורה הרמטית ומייצרים אפקט של עמידות במים ב100%.

פוליש לרצפת PVC - לחץ למידע נוסף

 

שיפוץ מטבח

צור קשר