שיפוצניק מקצועי


איך נזהה שיפוצניק מקצועי?

תקופת שיפוץ כרוכה בכאב ראש גדול ובמריטת עצבים של כל בני המשפחה. יום אחד אנו מחליטים על תכנית שיפוץ כוללת שבסופה נקבל איכות חיים גבוהה יותר, סביבת מגורים מחודשת וסבירות גבוהה להעלאת ערך הנכס. אנחנו שומעים רבות על שיפוצניקים שלא עומדים בהתחייבויות שלהם, בזמנים שנקבעו ולא פעם עלות השיפוץ עולה יותר מהתכנון.

איך נזהה שיפוצניק מקצועי ונצא בשלום מתקופת השיפוץ?

גיבשנו תכנית שיפוץ הכוללת פירוט העבודות והתקציב ואנחנו רוצים למצוא את השיפוצניק שייתן מענה מקצועי ויהיה זמין לביצוע העבודות. נזמין אלינו הביתה 3-4 בעלי מקצוע עם המלצות מחברים או מרשת האינטרנט ונבחר מהם את זה שנראה לנו המתאים ביותר לאופי העבודה.

שיפוצניק מקצועי עם נעלי עבודה עם ברזל

מה נבדוק?

1.    בדיקת תכניות השיפוץ - השיפוצניק יבחן את תכניות השיפוץ שלכם. בחנו את התנהלותו האם הוא יודע לזהות בעיות בקירות של רטיבות ואיטום, בעיות צנרת של מערכת המים. קבלו ממנו הערכת עלות בהתאם לתכנית השיפוץ כדי שתוכלו מאוחר יותר לבצע השוואה בין בעלי המקצוע.

2.    זמינות ועמידה בזמנים - בדקו מהי זמינותו. האם זמינותו תואמת ללוח הזמנים שלכם. האם הוא יכול להתחייב לעמידה בלוח זמנים? לוח זמנים של שיפוצניקים הוא נושא כואב. אנחנו שומעים רבות על כאלה שמושג הזמן אצלם שונה משלנו והם נוטים להיעלם לכמה ימים אולי בגלל שקיבלו עבודה נוספת.

3.    בטיחות - אל תשכחו זהו נושא בעל חשיבות רבה. אנחנו רוצים תוצאה יפה ואיכותית, עלולות לצוץ תקלות בלתי צפויות שחלילה עלולות לפגוע בבני המשפחה, בשיפוצניק או לגרום נזק לבית. כשהוא מגיע לביתכם הציצו בנעליו, האם הוא נועל
נעלי עבודה עם ברזל, זה יכול להעיד על גישתו לנושא הבטיחות.

*אל תתביישו לשאול מהם אמצעי הבטיחות בהם הוא משתמש ולא רק נעלי עבודה עם ברזל שהם אמצעי בטיחות חיוני להגנת כפות הרגליים מנפילת חפצים כבדים או פציעות. אלא גם על האופן בו הוא מטפל בחוטי חשמל ובכלי העבודה שלו. האם הוא מבטח את עובדיו בביטוח מתאים.

4.    ידע מקצועי בתחומי השיפוץ - בדקו מהי המומחיות שלו. לא כולם יודעים לבצע הכול לבד. בחנו מקרוב את תיק העבודות שלו. בקשו ממנו לבקר באחד הבתים ששיפץ ובררו עם בעלי הבית על איכות עבודתו.

*האם הוא דואג לקבלני משנה המבצעים את מה שאינו מבצע בעצמו? בדקו אתו מי הם, מה מומחיותם, איזה תעודות מקצועיות יש ברשותם. גם במקרה של קבלני משנה יש חשיבות גבוהה לאמצעי הבטיחות בתחומים רבים כמו החשמל, המים הריסת קירות ובנייתם וכן בגדי עבודה מתאימים ונעלי עבודה עם ברזל.


לסיכום

משימה לא פשוטה עומדת בפניכם כדי למצוא שיפוצניק מומלץ שיענה לכל הדרישות מהבחינה המקצועית, עמידה בלוח זמנים, זמינות לעבודה, בטיחות ותוצאות מרשימות. ככל שתבדקו באופן מעמיק את השיפוצניק המקצועי שעומד בפניכם תצמצמו אפשרויות לתקלות וגם תדעו שהוא ידע להתמודד איתן.


 

שיפוצניק מומלץ

צור קשר