משפצים את הבית ואת הפרגולה


תהליך שיפוץ של הבית והאזור החיצוני מהול בציפייה והתרגשות לקראת יצירת מקום חדש למגורי המשפחה שישדרג את איכות החיים וייתן מענה לצרכים המשתנים של המשפחה במהלך החיים.

יחד עם זאת זוהי תקופה בה יהיו הרבה מאד אבק ולכלוך, יידרש פיקוח צמוד על בעלי מקצוע ובבית ישלוט הבלאגן. הרבה בעלי מקצוע יכנסו ויצאו עד שיחלפו מספר שבועות ואפילו חודשים ותשיגו את התוצאה הרצויה עליה חלמתם.

אם וכאשר נכנסים לתהליך שיפוץ נרחב, ארוך ואולי אף מייגע אז כדאי כבר לקחת בחשבון את כל המקומות שישרתו אתכם בעתיד והם חלק בלתי נפרד מהבית, כגון הפרגולה והגינה.
פרגולות אלומיניום, עץ או פרגולות משולבות ברזל יכולות לשוות לבית מראה יוקרתי ולשמש כפינת חמד לכל ימות השנה. בשורה התחתונה - סוף מעשה במחשבה תחילה.

שיפוץ הבית והפרגולה – מתכנון עד ביצוע

שיפוץ הבית הוא תהליך ארוך ומורכב ויש חשיבות לביצוע בשלבים תוך תיאום בין הגורמים המקצועיים השונים. בשורות הבאות ניתן דגשים עיקריים בתהליך השיפוץ:

●    תקציב - כדאי להגדיר את טווח המסגרת התקציבית שאתם יכולים להרשות לעצמכם ואת אפשרויות החריגה ממנה. הרבה פעמים קורה שכתוצאה מדברים נוספים שלא חשבתם עליהם מראש או מפריטים שעלו יותר מהמתוכנן אתם חורגים מהתקציב.

●    הגדרת מסגרת השיפוץ - תרשמו על נייר בצורה המפורטת ביותר שניתן את מה שתרצו לשנות בבית, לדוגמא: מטבח, רצפות, חדרי אמבטיה ועוד. מה תרצו לשנות מחוץ לבית, לדוגמא: החלפת דק, הוספת בריכה, פרגולות אלומיניום ועוד.

●    בניית תוכנית שיפוצים עם בעלי מקצוע - פנו להתייעצות עם אחד מאנשי המקצוע, מעצבי פנים, ארכיטקטים או שיפוצניקים שיבדקו היתכנות לביצוע העבודות שאתם רוצים ואפילו יהיו מעורבים בתהליך כולו. דאגו שיהיו תוכניות למטבח, לחשמל ותאורה, לצנרת מים המתאימה לצרכי השיפוץ ועוד.

●    בחירת בעלי מקצוע - זוהי התלבטות הדורשת הרבה אנרגיה לבחינת האיכות וההתאמה של בעל המקצוע. תוכלו לשכור שיפוצניק שיביא את בעלי המקצוע בתחומים השונים, יסייע לכם לבחור את החיפויים והכלים הסניטריים, ינהל את העבודה וידאג לכל מה שקשור לשיפוץ. אפשרות נוספת היא להתנהל באופן עצמאי עם בעלי המקצוע, לתאם ביניהם ולפקח בעצמכם על כל התהליך.
בחרו לפי קריטריונים של מידת הניסיון מקצועי, איכות עבודות קודמות שיוצגו בפניכם, המלצות על אופן העבודה ועל השירות ללקוח.

●    רכישת אביזרים, ריהוט וציוד חדשים. לפני שיוצאים לקניות חשוב לעשות מדידות. בעלי המקצוע יוכלו לתת לכם את המידות המדויקות כדי שתזמינו פריטים מתאימים למקום שלהם ברחבי הבית. 

שיפוץ מחוץ לבית

מראה הבית המשופץ לא יהיה שלם בלי חידוש המראה של הבית מבחוץ. אפשר לעצב את הגינה או המרפסת מחדש, להחליף חיפויים, להוסיף אלמנטים של תאורה ועיצוב נוספים. נצלו את תקופת השיפוץ בביתכם והזמינו שירות מיצרן פרגולות אלומיניום או עץ לחידוש ושדרוג פני הפרגולה.

פרגולות מעץ זקוקות לצביעה, לטיפול נגד מזיקים ולחידוש שכבת ההגנה. לעומתן, פרגולות אלומיניום אינן זקוקות לפעולות תחזוקה מיוחדות למעט שטיפה וניקוי.

סוג הפרגולה, איכות התכנון והבנייה וכמובן מלאכת ההרכבה יכולים להוות את ההבדל בין ערך אמיתי שמשביח את הנכס לבין "פיל לבן" הניצב בגינה או במרפסת ורק מהווה מטרד.

אם ברשותכם כבר פרגולה קיימת אז יתכן שאחד החלקים של הפרגולה ניזוק, התגלה צורך לחדש את האיטום או רצון לבצע שינוי באופן הקירוי של הפרגולה ולהוסיף סגירות צד להגנה מהשמש או מהרוח.

לסיכום, כדי לעבור בשלום את התהליך המורכב של השיפוץ, כדאי לתת למומחים ובעלי המקצוע לטפל בחלקים השונים של הבית בשלבים הרבים של השיפוץ, משלב התכנון ועד שיפוץ הפרגולות.