שיפוץ לאחר רכישה של דירה


שיפוץ לאחר רכישה של דירה חדשה

שיפוץ דירה לאחר רכישה זו הרפתקה לכל הדעות, הרפתקה שלא תמיד מודעים לגודלה והיקפה. כיצד תוכלו להבטיח שמלאכת השיפוץ תהיה גם משתלמת כלכלית? איך תתכננו נכון את התקציב? וכיצד תבטיחו שהחזון שלכם יהפוך למציאות?

שיפוץ לאחר רכישת דירה

רכישת דירה שדורשת שיפוץ זו אפשרות, גם של אלו שידם אינה משגת ומעוניינים בקניית דירה למגורים במחיר נמוך יותר, וגם של אלו שאוהבים את האתגר ומשפצים את הנכס על מנת להשביח אותו ולמכור ברווח. לכאן או לכאן, מדובר בכניסה להרפתקה שלא תמיד הגבולות שלה ברורים ובהיעדר ניסיון או תכנון נכון של התקציב וההתנהלות, השיפוץ עלול להוביל להפסדים. כדי לפשט את האתגר ולעזור לכם להבין אם ההשקעה שלכם תשתלם בעתיד, ריכזנו עבורכם את הטיפים הבאים.

על החשיבות של ייעוץ מקצועי


קניית דירה זהו אינו עניין של מה בכך. מדובר באחת ההשקעות הגדולות ביותר שתבצעו במהלך חייכם, קל וחומר כאשר הדירה דורשת שיפוץ. לא תמיד גם השיפוץ יתגלה כמשתלם, במיוחד אם ישנם דברים שלא ניתן לשנות בנכס, או שמדובר באזור ובו אין הרבה ביקוש כך שיהיה לכם קשה להיפטר מהנכס. לכן פנייה לייעוץ מקצועי של מומחים לתחום יכולה רק להועיל לכם. בעזרת ייעוץ מקצועי ומשפטי תוכלי לדעת מבעוד מועד מהן המגבלות של הנכס, להבין אם אלו מגבלות שניתן לפתור אותן ולגלות אם אותו פתרון יעלה לכם הרבה כסף.

השוואת מחירי שיפוצים

כדי לתכנן נכון את התקציב יש לקבל הצעת מחיר ריאלית על היקף השיפוץ הדרוש. לשם כך יש לפנות לכמה קבלני שיפוצים במקביל ולדרוש שההצעה תהיה כמה שיותר מפורטת. כאשר ההצעה מפורטת וכל פעולה שיש לבצע מתומחרת אתם יכולים להבין את התמונה הגדולה וגם לערוך השואה ביתר קלות בין ההצעות שאתם מקבלים. חשוב מאוד שההצעה תתייחס גם לתקלות לא צפויות ותכלול את כל התוספות, ההתקנות המיוחדות שחשבתם לעשות מראש, גם אם תחליטו לוותר על כך בפועל.

כיצד יודעים שמדובר בנכס ראוי?

אם בחנתם כמה דירות ויש דירה אחת שמשכה את תשומת ליבכם יותר מאחרות, רצוי לתאם פגישה עם אדריכל כשבידכם התוכניות של הדירה (בדרך כלל ניתן למצוא אותן אצל המתווכים). בשלב הראשון כדאי לוודא שהבנייה בפועל חופפת לתוכניות העירייה ושלא מדובר בבניה לא חוקית. יש לציין שבמקרה של בניה לא חוקית אתם אלו שתצטרכו לטפל בכל נושא הרישוי ומדובר בתהליך יקר ומתיש. בפגישה עם האדריכל הוא יוכל גם להציג בפניכם את האפשרויות שעומדות לרשותכם מבחינת שינוי הנכס.

שימו לב: יש נכסים שלא שווים את ההשקעה שלכם

קחו בחשבון, ישנם נכסים שלא מצדיקים את השיפוץ, שכן לא ניתן לשנות את הנתונים והמאפיינים של הנכס. כך למשל דירות בקומה גבוהה בבניין ללא מעלית, מיקום לא אטרקטיבי לצרכים, דירה עם תקרה נמוכה, דירה עם מטבח קטן ללא חלונות או אפשרות להרחיב, בתים פרטיים שמפלס הסלון והמטבח גבוהים ביחס לגינה, דירות (לא בית קרקע) חשוכות וכן הלאה, אלו הם נכסים שלא שווים את הכניסה להרפתקה.

לכל אורך הדרך מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע רלוונטיים כמו קבלנים, עורכי דין, אדריכלים על מנת לראות את התמונה הגדולה ולהגיע להחלטה מושכלת וחכמה.


כמה עולה שיפוץ? צפה במחירון

 

שיפוץ דירה

צור קשר