התקנת מזגן בממ"ד

  • בונה בית חדש? משפץ?
  • מעוניין להתקין מזגן חדש בממ"ד?
  • מחפש מתקין מזגנים מומחה?

התקנת מזגן בממ"ד שונה מהתקנת מזגן בחדר רגיל - וזאת בשל הדרישות השונות של חלל הממ"ד, ודרישות הבטיחות הקבועות בחוק. נשמח לסייע בהתקנת מזגנים בצורה המקצועית ביותר שיש.
מחירים סופר אטרקטיביים!

למה קירות גבס הם פתרון אידיאלי בהרבה מקרים?
איך תבחר קבלן שיפוצים מומלץ ומנוסה?

אודות חדרים ממוגנים

חדרים ממוגנים, כלומר ממ"דים, הם חדרים עמידים מאוד העשויים מבטון יצוק. אלה הם החדרים שהחליפו את המקלטים הישנים, שהיו הרבה פחות נוחים ופחות נגישים כשהיה צריך אותם באמת. למרות התפיסה שהחדר הממוגן אטום ואין שום אפשרות להתקין בתוכו ממ"ד יש פתרונות. אם עובדים על פי התקן, לא רק שהדבר נכון מבחינה תיאורטית; אפשר בהחלט לבצע התקנת מזגן בממ"ד וליהנות מבקרת אקלים טובה בכל עת.

מתי ניתן להתקין מזגן בממ"ד?

אם הממ"ד אכן היה משמש את הציבור אך ורק בשעת חירום, ייתכן שהרצון למזג את החדר הזה היה פחות בולט. אבל אנשים רבים משתמשים בממ"ד בתור חדר לשימוש יום יומי. כחדר מגורים, כחדר שינה או כחדר עבודה. לכן, עולה הצורך למזג את החדר הזה כמו כל חדר אחר. נוסף על כך, בשגרה הנוכחית, חלקים נכבדים מאוכלוסיית הארץ, בייחוד באזור הדרום ולעיתים גם בצפון, נדרשים להיכנס לממ"ד לעיתים לא כל כך נדירות, כאשר עולה המתיחות או כאשר נשמעות אזעקות. אי לכך, התקנת המזגן בממ"ד ולפעמים גם בחדרים ממוגנים בעסקים (מרחב מוגן קומתי, ממ"ק) נעשית לעניין מוחשי ונדרש. אך מתי ניתן להתקין את המזגן באותו החדר שיצוק מבטון עמיד כל כך? על פי חברות שעוסקות בכך, יש שתי אפשרויות. אם מדובר בממ"ד שהולך ונבנה בימים אלה, בבניין חדש, בבית חדש, כחלק מחיזוק מבנה תמ"א 38, ניתן להתקין את התשתית עבור המזגן תוך כדי ביצוע היציקה. יחד עם זאת, פותחו גם התקנים שמאפשרים להתקין את המזגן אפילו בממ"דים קיימים, שאינם חדשים.

איך תדעו אם זה בטוח?

תיקונים או שיפוצים בממ"ד אינם משחק ילדים. מטבע הדברים, עשויים להופיע חששות שמא ההתקנה לא תתבצע בצורה נאותה. שמא האיטום של הממ"ד יפגע או שהוא יהיה פחות בטוח לשהייה. אז איך יודעים אם ההתקנה משאירה את הממ"ד בטוח, שלא צריכים לחשוש? קודם כל, גם אם יש לכם ידע טכני בהתקנות, אל תתקינו את המזגן בעצמכם. קראו אך ורק לחברה מתמחה, אשר עוסקת בהתקנת מזגנים לממ"דים. אך אל תסתפקו בכך. חייבים לוודא כי ההתקנה מבוצעת בכפוף לאישורים מאת הגורמים המוסמכים. המתקין צריך להראות לכם אישורים מפיקוד העורף. התקנה מקצועית עם מתאמים הנדרשים לממ"דים מבטיחים הפעלה בטוחה ונעימה בשגרה. נוסף על כך, ודאו שישנה הגנה מפני הדף, למקרי חירום. חשוב לציין שהמזגן עצמו הוא בעצם רגיל, ויכול בהחלט להיות עילי. ההתאמות הן אלה שהופכות אותו ראוי וטוב גם לשימוש בחדרי הביטחון.

יש לך שאלה? לחץ כאן ליצירת קשר