הערכות שווי לנכסים אחרי שיפוץ

כשאנו מחליטים למכור דירה או בית אנחנו רוצים לקבל עבור הנכס את המחיר הטוב ביותר. אנו נבצע הערכה של שווי הנכס בשוק על בסיס נתונים של עסקאות לנכסים דומים באזור הקרוב לנכס שעומד למכירה, נעמיד את הנכס למכירה ונקווה למכור אותו במהירות.

חשוב לזכור שאין נכס אחד דומה למשנהו. לכל נכס יתרונות וחסרונות המשפיעים על ערכו וקביעת ערך הנכס תלויה גם בגורמים נוספים. במערכת השיקולים לקביעת מחירו אפשר לקחת בחשבון את הערך שנוסף לדירה בעקבות שיפוץ שבוצע בנכס אך גם חשוב לזכור שלא כל שיפוץ יעלה את ערך הדירה.

כדי שנציע מחיר ריאלי אשר מגלם בתוכו את כל המרכיבים הקיימים בנכס כדאי לשקול הזמנת שירותים של
שמאי מקרקעין להערכת נכס, בעזרת מומחיותו בתחום נוכל לקבוע את מחיר המכירה של הנכס באופן מדויק שישקף את ערכם של המרכיבים ואת ערכו של השיפוץ שבצעתם בנכס.

הערכת שווי לנכס


איזה שיפוץ יכול להשפיע על ערך הנכס?

שיפוץ תשתיות וחידוש המבנה

צביעה ותיקוני הקירות בנכס, החלפת תשתיות בנכס וחידושן כמו צנרת מים, חידוש של מערכת החשמל והתאורה. כמו כן, להחלפת דלתות וחידוש משקופים יש השפעה על הנראות הכללית של הנכס, מה שעשוי להשפיע על האטרקטיביות של הנכס ועל מחירו.

שיפוץ המטבח וחדרי האמבטיה

מטבח חדש או חדרי אמבטיה יכולים להשפיע על ערך הבית, אך כאן צריך להיזהר משיקולים של טעם אישי. יתכן מצב בו יגיע הקונה והשיפוץ לא יהיה לטעמו והוא יעדיף לשנות אותו. במצב כזה לא תהיה לזה השפעה חיובית על מחיר הנכס.

תוספות בנייה או תוספות קבועות

שינויים בקירות, בניית חדרים נוספים, הוספת מרפסת, הוספת בריכה, בנייה על גג. כל התוספות יוסיפו ערך לנכס בתנאי שהם נבנו לאחר שהתקבלו כל ההיתרים והרישיונות כחוק.

שיפוץ המבנה החיצוני

 שיפוץ מעליות, שדרוג המבואה למבנה וחידושו של הצד החיצוני של הבית באמצעות צביעה, איטום וחיפויים חדשים יעלו באופן משמעותי את ערכו של הנכס.

איך מתבצעת הערכת נכס על ידי שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין להערכת נכס אוסף נתונים כלכליים על עסקאות נדל"ן בעלות מאפיינים דומים לנכס המיועד למכירה. השמאי יבצע בדיקות רבות במהלך הערכת השווי ולאחר מכן יערוך חישוב לערך הנכס.

נפרט את הבדיקות:

●    בדיקת מיקום הנכס. כיווני אוויר, קרבה לבתי ספר, דרכי גישה אל הנכס, קרבה לתחבורה ציבורית. איך עומד הנכס ביחס לסביבה, האם מתוכננת בנייה נוספת באזור הקרוב.

●    בדיקות פיזיות והנדסיות של הנכס כולל בדיקת השיפורים והשדרוגים שנעשו במסגרת שיפוץ הנכס ויעריך את תרומתם לעליית ערך הנכס.

●    בדיקות משפטיות  מקרקעין להערכת נכס יערוך בדיקת רישום הבעלויות בנכס, האם קיים שעבוד או עיקול על הנכס.

●    היתרי בנייה, חריגות בניה וזכויות בניה בנכס.

●    מיסי מקרקעין שיוטלו על מכירת הבית.

●    תכניות מתאר עירוניות העשויות להשביח את הנכס


לסיכום - הערכת שווי על ידי שמאי לאחר שיפוץ תאפשר לנו לדעת את השפעתו של השיפוץ על ערך הנכס. בנוסף, צריך לדעת כי ישנם גורמים נוספים העתידים להשפיע על המחיר. בכל אופן, בדיקה יסודית של איש מקצוע, דוגמת שמאי מקרקעין, יכולה לגרום להאיר לכם באור שונה את כדאיות העסקה.

כמה עולה שיפוץ? מידע נוסף

 

מחירון שיפוצים

צור קשר